Posts

Atostogų kvapai ir darbai

Image
Atostogos tai metas, kuomet ilsimasi nuo darbo. Tačiau poilsiaujant prie Jūros atsiranda kitokių darbų. Tai atostogų darbai: Prieš miegą išsigaudyti uodus namely.Persirengiant pataikyti ikišti koją taip, kad smėlis nepatektų į triusikus.Nebesiparinti dėl smėlio patalynėje.Sulaukti kol užvirs virdulys bendroje virtuvėje.Nuspręsti kada optimaliausias laikas nueiti į bendrą tuoletą - naktį ar dar pakentėjus - vėliau, bet išsamiau ;)Nuspręsti kas blogiau - bendras tuoletas be unitazo ar bendras tuoletas su unitazu ir bendrais debilais kaiminystėje.Nepasiduoti bandos inkstinktui "remti" kurorto verslininkus - "man atostogas, tai ką net burbulinių vaflių negaliu sau leisti?".Galvoti ar kremas nuo saulės sustabdo įdegį pateptoje vietoje ar tik odos vėžį? Štai tokie neįdomūs mano atostogų darbai, perpinti jūros, pušyno, karščio, kremo nuo įdegio, rūkytos žuvies, burbulinių vaflių kvapais. Dar viskas riebiai pertepta paauglystės ir vaikystės nostalgiškais prisiminiamis. Mie…

Kaip cukrus veikia mūsų smegenis? To geriau nežinoti.

Image
Trumpai sakant, cukrus smegenyse išskiria laimės hormoną dopaminą. Taip kaip alkoholis, cigaretės, kava ar kiti nelegalūs narkotikai. Tai sakysite kas čia bloga, būti šiek tiek laimingesniam? Dar vienas saldainis iš mamytės rankų juk niekam nepakenkė.Deja, dopamino (=laimės) lygiui krentant žemyn smegenys automatiškai siekia tai išlaikyti. Juk siekti laimės užkoduota kiekvienoje asmenybeje, o gyvename tik vieną kartą. Deja, kiekvienas papildomai (nenatūraliai) pagamintas dopaminas sukelia neigiamas pasekmes, išbalansuoja natūralią smegenų chemiją, todėl didėja toleranacija cukrui = pasiekti tą patį laimės (dopamino) lygį reikia vis didesnio cukraus kiekio, ir vis dažniau. Be to, nuolatinis cukraus (bet kuria forma) vartojimas atbukina natūralų organizmo sugebėjimą siekti kuo įvairesnių maisto formų, kad į jį papultų kuo daugiau visokiausių mineralų ir kitų elementų. Tam nevykstant kūnas silpsta fiziškai ilgalaikėje perspektyvoje, o antsvoris (cukrus uber kaloringas) neigiamai veikia s…

Nubusti prieš rytą

Prieš vasaros karštį
Prieš judesį dienos
Netikėtai suspėti
Ant ryto ribos
Rūkais aptvertos
Dviračiais žirgais 
Skubėti tenai,
Kad pasiekti pirmam
Smėlio krantą vėsos
Gelmėn pasinerti
Dainuoti dvasia
Kad po daugelio metų
Suprasti tai kas yra


Kodėl?

Kodėl taip skauda, mama?
Kai keičiasi vardai
Bet išlieka jausmai
Keičiasi kūnai ir kvapai
Sukeliantys tą patį geismą
Patirtą tūkstančius kartų
Mintyse ir žodžiuose
Ir nei vieno glėbyje.
Ar tiesa, kad tai iš tikro tu?
Vaistai nuo kurių nebereikia vaistų!
Ar nuo šiol tu būsi mano mama?
Taip laukta taip laukta taip laukta
Taip laukta taip laukta taip laukta...

Image
Boundaries are thin crossroads between here and there. Between light and shadow. Between life and afterlife. There are no boundaries, only connections.
Ribos yra plonos kryžkelės tarp čia ir ten. Tarp šviesos ir šešėlio. Tarp gyvenimo ir pogyvenimo. Ribų nėra, ribos yra jungtys.
Image
Mūsų nebuvo, bet mesjau meldėmis.

Maldomismes sukūrėme save.

Mes taip džiaugemės, kad viską beveik pamiršome.

Kad nepamirštume visko, mes sukūrėme Dievą.

Kai Dievas programavo žmonijos dauginimosį elgesį jis užrašė lygtį - dauginimasis tiesiogiai proporcingas malonumui.

Kai Dievas programavo žmonijos populiacijos kontrolė jis užrašė tokią lygtį - dauginimosi malonumas tiesiogiai proporcingas žmogaus ego.

Kai supratome, kad išnyksime - mes ėmėme melstis, kad išnyktume.

Svorio metimas ir galimybė vogti

Image
Greičiausias patikimas būdas numesti svorio yra nusikirpti nagus ir išsispaudyti inkštirus ant nosies ar apsiskusti barzdą. Labai neženklus, bet labai patikimas būdas. Kaip sakoma, po mažą žingsnelį į priekį. Kažkur už savaitės galėsi vėl pakartoti. Numesti svorio…

Dar ženkliau numesti svorį padeda - nusišikti. Arba kaip sako slaugytojos Anglijos senukų namuose - atidaryti žarnas. Ir ne tik sako, bet dar ir užrašo. Šiandien namų rezidentas X atidarė žarnas du kartus. Vesti tokias kasdienines ataskaitas reikalauja darbuotojų pareigybinės instrukcijos.

Gerai išsituštinti ryte pataria ir Ajurveda. Tai lyg naujas ir švarus kūno lapas naujai dienai pradėti. Kad per dieną vėl galėtume užteršti savo kūną.

O šiaip įdomu jei atsiskirčiau nuo visuomenės ir pradėčiau gyventi miške ar pradėčiau šikti, kad pažymėti savo teritoriją. Ir tuomet kitas atsiskyrėlis prieitų prie mano šūdų, užuostų juos ir sakytų, ne čia geriau neiti, čia kažkieno teritorija.

Šiaip tai aš norėčiau numesti šiek tiek svor…